Czy warto zaopatrzyć się w moskitiery?

Czy w Polsce warto mieć moskitiery? Okazuje się, że jak najbardziej. Coraz większa ilość różnych owadów, które do tej pory nie występowały, sprawia, że ochrona przed nimi jest jak najbardziej wskazana. Najbardziej przydatne będą moskitiery ramkowe. Zakłada się je na okno lub drzwi balkonowe lub tarasowe. Jest to rodzaj specjalnej, gęstej siatki, którą rozpina na ramach okna. Dzięki temu można cieszyć się świeżym powietrzem, a jednocześnie być zabezpieczonym przed muchami, komarami i innymi dokuczliwymi owadami. Oprócz owadów moskitiera skutecznie ogranicza dostęp do pomieszczenia przeróżnych pyłów, pyłków roślin oraz ulicznego kurzu. Jest to bardzo istotne, gdy mamy małe dziecko lub ktoś z rodziny jest alergikiem.

moskitiera przeciwko owadom z firmy Roltex

Zalety moskitier

Zalety moskitier są bezsprzeczne. Są przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia, czego nie można powiedzieć o wszystkich środkach chemicznych, które używane są do odstraszania owadów. Jest to bowiem zabezpieczenie mechaniczne, które tworzy blokadę dla owadów i kurzu, ale bez problemu przepuszcza powietrze oraz światło. Wiele osób, które zdecydowało się na moskitiery poleca firmę, którą jest producent moskitier Roltex, działający na terenie Lublina. Zaletą jest możliwość zamontowania moskitier w dowolnym oknie. Mnogość rozwiązań sprawia, że nie ma żadnego problemu z montażem moskitiery także w oknach, na których są rolety czy plisy.

moskitiera zamontowana przez firmę Roltex w Lublinie

Niska cena i skuteczność

Wbrew pozorom cena moskitier wcale nie jest wysoka. Jeśli policzymy, ile należy wydać na różne inne zabezpieczenia w ciągu jednego sezonu, to okaże się, że rolety mogą być tańsze. A przecież zwykle służą one przez wiele lat. Więc korzyść finansowa jest tu bezsprzeczna. Moskitiery pozwalają też zabezpieczyć czworonożnych lokatorów przed wypadnięciem z okna. Skutecznie zagrodzą drogę kotu, który będzie chciał zapolować na ptaka siedzącego na drzewie w pobliżu okna. Samo założenie moskitier też nie jest kłopotliwe. Montaż i wycena moskitiery zależą oczywiście od firmy, w której się ją zamawia. Na koszty składać się będzie wykonanie pomiarów, siatka i specjalna ramka oraz ewentualny montaż.

Zamontuj to sam!

Bardzo wiele modeli moskitier ramkowych można bez problemu zamontować we własnym zakresie, stosując się do instrukcji. Warto jednak korzystać z usług wyspecjalizowanych firm, ponieważ mogą one doradzić najlepsze rozwiązania. Często mają też w ofercie moskitiery łączone z roletami. Moskitiery ramkowe są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Zwykle wystarcza przetarcie wilgotną ścierką. Ponieważ są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, można dobrać je do własnych upodobań. Najlepszą porą na montaż moskitier jest wiosna, bo wtedy mieszkanie będzie zabezpieczone przed niechcianymi gośćmi przez cały sezon.

Wszelkie prawa zastrzeżone.