Jak działa pompa ciepła? - Krok po kroku

Instalując powietrzną pompę ciepła w domu, instalator będzie musiał sprawdzić istniejącą wewnętrzną aparaturę grzewczą, aby ocenić jej kompatybilność z pompą ciepła. Pompy ciepła działają inaczej niż inne systemy grzewcze i dostarczają ciepło wolniej w niższych temperaturach. Wewnętrzne urządzenia grzewcze muszą być zatem również wydajne, w przeciwnym razie temperatury wewnętrzne nie będą w stanie wystarczająco wzrosnąć. Przykłady mogą obejmować zastosowanie ogrzewania podłogowego i nowoczesnych grzejników o dużej powierzchni, aby skuteczniej uwalniać ciepło.
Działanie pompy ciepła krok po kroku
Pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia, dzięki specjalnemu systemowi. Pozyskane ciepło zostaje przekazane do czynnika chłodniczego, który na skutek zetknięcia skrajnych temperatur odparowuje. Kolejnym krokiem jest pobranie pary przez sprężarkę, która podnosi jej temperaturę. Następnie pompa przekazuje otrzymane ciepło do instalacji grzewczej, gdzie czyznnik chłodniczy zostaje skroplony. Na tym etapie możliwe jest uwolnienie ciepła i przekierowanie go do zaworu rozprężnego.
O czym należy pamiętać decydując się na zakup pompy ciepła?
Wewnętrzny aparat grzewczy używany z powietrzną pompą ciepła musi być skuteczny, w przeciwnym razie pompa ciepła może mieć trudności z ogrzaniem domu i zużyciem większej ilości energii To samo można powiedzieć o izolacji domu - jeśli nie jest na wystarczającym poziomie, ciepło może opuścić dom zbyt szybko. Jeśli zarówno wewnętrzny aparat grzewczy, jak i izolacja domowa wymagają modernizacji, może to zwiększyć koszty instalacji. Porozmawiaj z lokalnymi instalatorami i uzyskaj szereg ofert, aby uzyskać ofertę dedykowaną Twoim potrzebom i dostosowaną do Twojego domu. Nowa pompa ciepła może zwiększyć wartość pieniężną domu, a zarazem skutecznie zmniejszyć wysokość rachunków.