Jak stworzyć swoje wymarzone miejsce na ziemi?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto buduje nowy dom. Zaczynając od zera mamy duży wpływ na to, aby dom, który powstanie był domem naszych marzeń. Ale jaki ma on być? Jakie domy buduje się dzisiaj? Aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, warto zainspirować się aktualnymi trendami.Okna w gabinecie zamontowane przez firmę Okno-Świat

Wpuść trochę światła do wnętrza


Nowoczesne projekty domów to przede wszystkim jasne, dobrze oświetlone pomieszczenia, czyli posiadające duże okna, wykusze, okna balkonowe, okna na poddaszu. Ma to sens, gdyż dobrze oświetlone, słoneczne miejsce powoduje lepsze samopoczucie, co jest udowodnione naukowo. Dodatkowo, będąc w domu mamy nierzadko piękny widok na ogród. Można powiedzieć, że projektanci słusznie rozświetlili dzisiejsze domy. Odwiedzając sklep z oknami w Nowym Targu o nazwie Okno-Świat możemy przekonać się, że do wyboru mamy całe spektrum okien zarówno aluminiowych, jak i drewnianych. Warto zatem dobrze zastanowić się jakie okna chcemy mieć w swoim nowym domu.

Firanki czy rolety?


Mamy już okna i pełno światła, teraz należy pomyśleć o przysłonach. Pamiętamy bardzo dobrze, że dawniej były to firany i zasłony, nieco później żaluzje, dzisiaj niewątpliwie królują rolety. Do wykuszy i drzwi balkonowych najlepsze są rolety zewnętrzne, jednak warto zamontować je także do wszystkich okien. Są praktyczne pod wieloma względami; nie tylko przysłaniają światło, ale także chronią przed hałasem, chłodem, stanowią też skuteczną zasłonę, zwłaszcza wieczorami, kiedy dom jest oświetlony. To naprawdę wygodna opcja, bowiem rolety są sterowane zdalnie, zasłaniasz roletę pilotem kiedy chcesz, nie wychodząc z pokoju. Poza tym wyglądają bardzo nowocześnie, wprowadzają element luksusu. Na rynku dostępne są rolety plastikowe lub aluminiowe. Zamawiane na wymiar. Producenci gwarantują łatwy dostęp akcesoriów wymiennych.

Dom z oknami zamontowanymi przez firmę Okno-Świat

Wystrój wnętrza


Jeżeli chodzi o urządzenie wnętrza, tutaj powinniśmy się kierować głównie własnym stylem, a jedynie zainspirować się podpowiedziami z katalogów. Można zatrudnić architekta, jednak ważne jest aby współpracował z nami, i słuchał naszych sugestii. Nie jest dobrze kiedy wszystkie pomieszczenia są takie same, co dzisiaj jest bardzo propagowane. W miejscu, w którym mieszkamy całe życie powinna panować różnorodność. Po co nam duża ilość takich samych pokoi, warto chociażby zmienić kolor ścian, tak aby w każdym zakątku móc poczuć się inaczej. Trendy są po to aby się nimi inspirować w nieznacznym stopniu, o tym często ludzie zapominają, a przecież mamy wyrażać przede wszystkim siebie.


Pamiętajmy o tym, że stworzenie idealnego miejsca jest początkiem szczęśliwego życia, na które składają się przede wszystkim nasze relacje rodzinne, dlatego warto w urządzanie domu zaangażować całą rodzinę. Niech każdy ma swój udział, wtedy wszyscy będą usatysfakcjonowani. To będzie dobry pierwszy krok w tworzeniu domu, nie tylko pod względem dosłownym. Materialne rzeczy mają nam jedynie pomóc poczuć się komfortowo. Nowoczesne ułatwienia często oszczędzają nasz czas, który możemy poświęcić na spędzanie szczęśliwych chwil z rodziną.

Wszelkie prawa zastrzeżone.