Karta paliwowa nie tylko dla dużej floty pojazdów
Dodaj komentarzPojazdy służbowe to szeroka kategoria aut poruszających się każdego dnia po drogach. Zaliczają się do niej nie tylko auta osobowe i dostawcze dużych przedsiębiorstw, ale także samochody właścicieli jednoosobowych firm. Co więcej, w przypadku przedstawicieli niektórych zawodów rolę pojazdu służbowego pełni motocykl lub skuter. Z problemem rosnących cen paliw borykają się wszyscy kierowcy. Firmom z pomocą przychodzą narzędzia takie jak karta paliwowa, która jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla dużej floty pojazdów, jak i dla właściciela jednego pojazdu służbowego.
Karta paliwowa — co to jest?
Jako że karta paliwowa jest rodzajem środka płatniczego, przypomina zwykłą kartę płatniczą. Stanowi ważny punkt oferty sieci paliwowych w Polsce, jak i w całej Europie. Służy do płacenia za paliwo i usługi związane z użytkowaniem pojazdu, takie jak zakup części mechanicznych czy korzystanie z myjni. Jeśli chodzi o to, jak działa karta paliwowa, warto wiedzieć, że ma ona charakter przedpłacony, a więc wymaga doładowania przed użyciem. Dzięki temu ułatwia kontrolę nad wydatkami na paliwo w firmie. Aby użyć karty paliwowej, trzeba podać kod pin.
Kto może korzystać z karty paliwowej?
Kartę paliwową rejestruje się na konkretną firmę, więc mogą z niej korzystać kierowcy użytkujący pojazdy w celach służbowych, zarówno ich właściciele, jak i upoważnieni pracownicy. Posiadacze dużych flot aut mają do dyspozycji karty na okaziciela, które umożliwiają tankowanie wielu pojazdów. Karty paliwowe, jakie oferują koncerny paliwowe i firmy mające koncesję na obrót paliwami, takie jak na przykład Moyl, można przypisać do osoby prowadzącej auto lub do danego pojazdu.
Na jakie korzyści mogą liczyć posiadacze karty paliwowej?
Posiadanie karty paliwowej wiąże się z wieloma zaletami. Kierowcy korzystający z tej formy płatności doceniają nie tylko jej bezgotówkową formę, ale przede wszystkim atrakcyjne rabaty na paliwo. W przypadku karty paliwowej Moyl można zaoszczędzić nawet 25 groszy na litrze benzyny premium. Na uwagę zasługują również zniżki na zakup części i akcesoriów samochodowych.
Użytkowanie karty paliwowej oznacza większe bezpieczeństwo i wygodę transakcji. Właścicielowi firmy daje pewność, że środki firmowe nie zostaną wykorzystane do celów niezwiązanych z potrzebami firmy, a w razie kradzieży karty są w pełni bezpieczne. Z kolei pracownicy chętniej płacą za tankowanie pojazdów służbowych kartą paliwową niż własnymi pieniędzmi, co wiąże się zwykle z długim czasem oczekiwania na zwrot poniesionych kosztów.
Właściciele zarówno małych, jak i dużych flot pojazdów są zgodni co do tego, że karta paliwowa ułatwia zarządzanie firmą i flotą samochodową. Upraszcza też procesy fakturowania. Każda karta współpracuje z programem, który zapewnia dostęp do wydatków z jej użyciem. Dzięki temu bardzo łatwo jest tworzyć faktury zbiorcze.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.