Skip to main content

Kolczyki dla każdego — jak dobrać je do swojej urody?

1 komentarz

Kupujesz pierwsze kolczyki? Zastanawiasz się, jak dopasować je do swojej urody? Szukając idealnej biżuterii, zwracaj uwagę nie tylko na jej estetykę. Ogromne znaczenie ma też kształt — zarówno kolczyków, jak i Twojej twarzy. Dzięki temu wybierzesz modele, które podkreślą Twoją urodę, a dodatkowo skorygują pewne niedoskonałości. Zanim kupisz kolczyki, określ wygląd podbródka, szerokość czoła i kości policzkowych, co pozwoli Ci poznać swój kształt twarzy. Wyróżnia się cztery podstawowe kształty twarzy — kwadratowa, trójkątna, owalna i okrągła. Jakie kolczyki pasują do określonego kształtu? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Rodzaje kolczyków - jakie wzory dla jakiej twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kwadratowej twarzy?

Twoje czoło jest szerokie, żuchwa wydatna, a kości policzkowe są mocno zaznaczone? To cecha charakterystyczna dla twarzy kwadratowej, której szerokość jest zbliżona w obrębie czoła, policzków i szczęki. Warto nieco złagodzić jej rysy. Odpowiednio dobrane kolczyki doskonale spełnią tutaj swoją funkcję. Wybieraj łagodną biżuterię taką jak na przykład kolczyki złote koła, w kształcie łezki lub obręczy, które pomogą Ci optycznie wydłużyć twarz. Kolczyki owalne czy okrągłe, nawet duże, ale o opływowym kształcie, pozwolą złagodzić wydatne rysy twarzy. W Twoim przypadku nie sprawdzą się kolczyki o ostrych krawędziach i w geometrycznych kształtach.

Jakie kolczyki dla posiadaczki twarzy trójkątnej?

Twoja twarz przypomina kształtem serce? Jeśli masz szeroko rozstawione kości policzkowe, wąski podbródek i szerokie czoło, jesteś właścicielką twarzy trójkątnej. Potrzebujesz kolczyków, które pomogą Ci wizualnie poszerzyć brodę, aby Twoja twarz nabrała harmonii. Wybierz kolczyki, które rozszerzają się na dole, odznaczają się kanciastym wykończeniem lub przybierają formy geometryczne. Dobrym pomysłem będą kolczyki wyraziste, sztyfty, w kształcie łezki lub owalu. Posiadaczka twarzy trójkątnej powinna unikać wąskich modeli, które niepotrzebnie wydłużają twarz.

Jak odpowiednio dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jakie kolczyki pasują do twarzy owalnej?

Jeśli rysy Twojej twarzy są regularne i delikatne, a linia żuchwy łagodna — jesteś posiadaczką twarzy owalnej, która cieszy się opinią najbardziej harmonijnej. Jako że nie potrzebujesz optycznej korekty, możesz wybierać spośród wielu modeli kolczyków z wyjątkiem owalnych, zbyt długich i wąskich. Do twojej twarzy pasują zawsze modne kolczyki koła, w kształcie łezki lub zwisające spirale. Sprawdzą się też kanciaste modele i geometryczne wzory kolczyków — trójkąty, prostokąty czy kwadraty. Dzięki takiej biżuterii wyeksponujesz kości policzkowe i dodasz charakteru całej twarzy.

Jak dopasować kolczyki do twarzy okrągłej?

Twój podbródek jest zaokrąglony, policzki pełne, a czoło niskie? Jesteś właścicielką twarzy okrągłej, której wysokość i szerokość jest identyczna. Jeśli zależy Ci na tym, aby optycznie wydłużyć twarz, postaw na kolczyki długie, zwisające aż do ramion. Zamiast modeli okrągłych i owalnych wybieraj wąskie. Dobrym rozwiązaniem będą kolczyki o nieregularnych kształtach, które sprawią, że Twoja twarz nabierze wyrazistości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Alinka Urbańska · 10 miesięcy temu
    Informacje w artykule pokazały mi, że mam twarz okrągłą! Czas na kupienie kolczyków idealnie dopasowanych do kształtu mojej twarzy 😍