Terapia psychodynamiczna krokiem do zdrowia

Współcześnie wielu ludzi nie jest w stanie nadążyć za tempem zmian, jakie zachodzą w świecie. Czują się wyalienowani, bo nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Wszyscy wokół chcą zwrócić na siebie uwagę, internet jest pełen osób, które interesuje tylko, czy ich zdjęcie otrzymało wystarczającą ilość polubień na Facebooku. Problemy emocjonalne wynikają także ze złej kondycji rodziny. Konflikty i brak zrozumienia powodują, że człowiek czuje się bezsilny. Zaczyna unikać towarzystwa i pogrąża się w swoim nieszczęściu.

psychiatra Katarzyna Stefaniak przyjmująca w Warszawie

Nie lekceważ pogorszenia nastroju

Psychika ludzka jest niezmiernie krucha i niewiele potrzeba, aby doszło do zaburzeń. Pierwszym objawem, który powinien nas zaniepokoić, jest obniżenie nastroju. Chory staje się apatyczny, nie ma ochoty jeść ani wstawać z łóżka. Dni stają się podobne jeden do drugiego - to może być depresja. W tym przypadku polecamy zapoznać się z ofertą www.psychoterapia-polna.warszawa.pl/#oferta-pomocy-psychologicznej, dotyczącej gabinetu w Warszawie. Dokładny adres to ul. Polna 3a/25, 00-622 Warszawa. Można też skontaktować się z gabinetem dzwoniąc na numer 500 831 957. Bywa, że występują wahania nastrojów. Myśli stają się przyspieszone, pojawia się gorączkowe podniecenie, które następnie przechodzi w dogłębny smutek i słabość. Jeszcze groźniejsze okazują się głosy lub inne urojenia. Zdarza się, że wynikają z zażywania substancji psychoaktywnych, ale mogą też być oznaką toczącego się procesu chorobowego.

Warto odbyć terapię i poczuć się lepiej

Alarmujące sygnały, świadczące o występowaniu możliwych zaburzeń, powinny skłonić cierpiącego człowieka do wizyty u psychiatry. Jeżeli to konieczne, lekarz przepisze odpowiednie środki, które doprowadzą do poprawy. Często wystarczy sama psychoterapia. Szczególnie potrzebna jest ona osobom, które nie mają właściwych wzorców zachowań. Tu ważną rolę odgrywają bliscy chorego, którzy powinni zachęcać go do terapii. Zaburzeni często wstydzą się swoich problemów, szczególnie jeżeli uwikłani są w uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Wtedy dobrze skierować członka rodziny do specjalisty, zajmującego się terapią uzależnień, takiego jak psychoterapeuta Katarzyna Stefaniak. Metoda, jaką posługuje się psychoterapeuta Katarzyna Stefaniak wywodzi się z terapii psychoanalitycznej. Terapia psychodynamiczna w Warszawie jest bardzo popularna - jej skuteczność wynika z uświadomienia pacjentowi wewnętrznych konfliktów. Wydarzenia, których doświadczył już we wczesnym dzieciństwie, rzutują na całe jego życie i niszczą je od wewnątrz. Mogą one ujawniać się poprzez ból natury fizycznej. Zależności pomiędzy psychiką, a ciałem rozpatruje jedna z dyscyplin nauki, o której w Warszawie dużo się mówi - psychosomatyka na Mokotowie budzi szczególne zainteresowanie.

psychoterapia w Warszawie

Choroby psychosomatyczne

Do chorób psychosomatycznych należą tak powszechne dolegliwości, jak nadciśnienie tętnicze i choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Stres powoduje, że puls przyspiesza. Ponadto sprawia, że łatwiej sięgamy po używki, takie jak kawa, cukier czy alkohol. Od tego już tylko krok do uzależnienia. Zbyt częste picie kawy czy ciągłe sięganie po cukierki wydaje się być niewinnym zachowaniem, ale tak nie jest - szybko zaczyna się ono odbijać na zdrowiu. Stąd tak istotne, aby podchodzić do wszelkich schorzeń w sposób holistyczny, drobiazgowo rozpatrując przyczyny zaburzenia.

Wszelkie prawa zastrzeżone.