Zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej - co korygujemy najczęściej?

Dodaj komentarz

Chirurgia estetyczna cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a na zabiegi tego typu decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego, bo dziedzina ta znacząco rozwinęła się w ostatnim dziesięcioleciu, a dokonany postęp technologiczny otworzył cały szereg nowych możliwości w zakresie poprawy wyglądu i korekty różnego rodzaju defektów. Spośród wielu zabiegów, największym powodzeniem cieszą się te, związane z powiększeniem biustu i ust oraz labioplastyka, na którą decyduje się współcześnie spore grono kobiet.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka to specjalistyczny zabieg, celem którego jest korygowanie wyglądu warg sromowych, zarówno mniejszych, jak i większych. Dzięki odpowiednim metodom, możliwe staje się osiągnięcie wymarzonych efektów, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ilości blizn. Odpowiednią technikę dobiera lekarz prowadzący, biorąc pod uwagę skalę problemu, ale również i oczekiwania kobiety. Współcześnie największą popularnością w tym zakresie cieszy się skalpel i laser, choć coraz więcej osób decyduje się na fale elektromagnetyczne, łączące w sobie zalety dwóch wcześniej wymienionych metod. Decydując się na tego rodzaju zabieg, warto oddać się w ręce doświadczonych profesjonalistów. Takim miejscem jest Ginekologia estetyczna w Gdyni, gdzie kobieta może liczyć na fachową opiekę i wsparcie całego grona specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie są metody powiększania biustu?

Powiększanie biustu to jeden z najczęstszych zabiegów, jakie wykonywane są w ramach chirurgii plastycznej. Współcześnie odbywa się to w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest wykorzystanie implantów, na co może zdecydować się każda kobieta. Drugi sposób z kolei polega na powiększeniu piersi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku istnieje jednak konieczność posiadania zbędnej tkanki tłuszczowej w innych partiach ciała, np. na brzuchu czy pośladkach. To właśnie z tych okolic najczęściej pobierany jest tłuszcz, który po oczyszczeniu służy za naturalny wypełniacz biustu. To bardzo dobre rozwiązanie dla kobiet po mastektomii, borykających się z asymetrią piersi lub też dla pań z niewielkim biustem. Więcej o metodach powiększania piersi przeczytać można w artykule https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/powiekszanie-biustu-gdynia, w którym poruszono również temat przygotowania do zabiegu oraz okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Jak przeczytać można w artykule https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/powiekszanie-ust-gdynia, efekt powiększonych ust osiąga się, stosując kilka metod, różniących się od siebie głównie stopniem ingerencji chirurgicznej oraz użytą podczas niej substancją. Trwałe powiększenie warg przynoszą operacje plastyczne. Zabieg wykonuje się poprzez nacięcie, przebiegające wzdłuż czerwieni i bieli wargowej (Gull Wing Lip Lift) lub też takie, które zlokalizowane jest pod nosem (Bullhorn Lip Lift). Jedną z najpopularniejszych metod jest współcześnie powiększenie ust przy użyciu własnego tłuszczu. Podobnie, jak w przypadku operacji plastycznych, jest to metoda trwała. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w czerwień wargową pozwala z kolei utrzymać pożądane efekty przez okres ok. 12 miesięcy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Wszelkie prawa zastrzeżone.