Żydowski Kazimierz - magiczna dzielnica Krakowa

Kazimierz to chyba jedna z najbardziej wyjątkowych dzielnic Krakowa, której historia sięga początków XIV w. Wtedy to Kazimierz Wielki założył niedaleko swojej wawelskiej siedziby miasto noszące jego imię. Nieco ponad sto lat później na teren ten po pogromie przeniesieni zostali Żydzi, tworząc getto i zapoczątkowując jednocześnie rozwój żydowskiego Kazimierza, który trwał aż do II wojny światowej. Obecnie krakowski Kazimierz, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przyciąga turystów swoją magią przez cały rok. Chętnie przybywają tu wielbiciele nie tylko wyjątkowej architektury i ciekawej historii, ale także fani żydowskiej kultury, muzyki czy kuchni.

Jaki hotel na Kazimierzu wybrać?

Poza starymi synagogami i niezwykle ciekawymi perełkami architektonicznymi na Kazimierzu mieszczą się obecnie także eleganckie sklepy, bary i restauracje. Ponieważ na chłonięcie atmosfery tego wyjątkowego miejsca należy przeznaczyć więcej niż jeden dzień, wybierając się do Kwakowa warto zapoznać się z bogatą ofertą hotelarską Kazimierza. Świetnym wyborem na nocleg na pewno okaże się Hotel Estera Kraków - Kazimierz, dysponujący pokojami o niezwykle wysokim standardzie, łączącymi wyjątkową historię tego miejsca z nowoczesnością. Hotel posiada 54 pokoje, wśród których możemy wybierać między standardowymi pokojami dwuosobowymi, pokojami o podwyższonym standardzie, a także apartamentami. Podczas ich urządzania twórcy zadbali o wyjątkowym wystrój inspirowany właśnie stolicą Małopolski oraz jej wyjątkową historią. 

Restauracje na krakowskim Kazimierzu

Ponieważ Kazimierz słynie także z niezliczonej ilości klimatycznych miejsc z wyjątkową kuchnią, podczas wizyty koniecznie należy wybrać się w jedno z nich. Aby wizyta była faktycznie niezapomniana warto zdecydować się na lokal nie tylko z dobrym jedzeniem, ale także wyjątkowym wystrojem, atmosferą i obsługą. Takim miejscem z całą pewnością jest Esterante, restauracja Hotelu Estera. Esterante specjalizuje się w daniach kuchni polskiej, z elementami żydowskimi oraz kuchni fusion. Ponieważ restauracja zaprasza już od wczesnych godzin porannych, mamy możliwość raczyć się nie tylko pyszną kolacją czy doskonałym lunchem, ale także świeżym i pożywnym śniadaniem. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach w samym sercu jednej z najbardziej magicznych dzielnic w Polsce. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze jest to także idealne miejsce do organizowania spotkań towarzyskich i biznesowych.

Krakowski Kazimierz - miejsce na spotkanie biznesowe

Tajemniczy Kazimierz to miejsce idealne nie tylko do zwiedzania, ale także do organizacji konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych. Dla wszystkich zainteresowanych Hotel Estera przygotował wyjątkową salę konferencyjną wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran oraz nagłośnienie. Przeznaczona szczególnie dla kameralnych spotkań sala konferencyjna może mieć dowolny układ, w zależności od potrzeb klienta. Dla klientów chcących zorganizować spotkanie w cztery oczy proponowana jest z kolei sala kominkowa, której przytulne wnętrze gwarantuje doskonałą atmosferę do prowadzenie owocnych rozmów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.